
Наукова діяльність кафедри управління та адміністрування
Менеджмент у сучасному закладі освіти: проблеми, пошуки, перспективи
21 травня 2024 року викладачі кафедри управління та адміністрування МДПУ імені Б. Хмельницького та здобувачі спеціальності «Менеджмент» взяли участь у IІ Міжнародній науково-практичній конференції «Менеджмент у сучасному закладі освіти: проблеми, пошуки, перспективи», що присвячена 100-річчю Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка.
В рамках конференції відбулося обговорення актуальних проблем менеджменту освіти: визначення нових напрямів у реформуванні освітньої системи ХХ1 століття; підготовка фахівців з менеджменту для сучасної загальної середньої та вищої шкіл; управління проєктною діяльністю учасників освітнього процесу в сучасному закладі освіти; транснаціональна педагогічна взаємодія між особами, закладами освіти, муніципалітетами міст, що відкриває нові обрії для вдосконалення та взаємозбагачення національних педагогічних систем.
Дякуємо організаторам і учасникам конференції за цікавий й змістовний захід та сподіваємось на подальшу плідну співпрацю!
Digitalization of the economy in the context of the Covid-19 pandemic as a strategic platform for economic development of the state
8 травня 2024 року викладачки кафедри управління та адміністрування Наталя Захарова та Світлана Осипенко прийняли участь у тренінгу «Кращі практики цифровізації в ЄС», який проводився в межах реалізації проєкту Програми Європейського Союзу Еразмус+ напряму Жан Моне 101085727 – EU-DIGITIZATION – ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH «Digitalization of the economy in the context of the Covid-19 pandemic as a strategic platform for economic development of the state» / «Цифровізація економіки в умовах пандемії Сovid-19 як стратегічна платформа розвитку економіки держави» на базі економічного факультету Запорізького національного університету.
Мета заходу полягала у популяризації європейського досвіду використання цифрових технологій в економіці в умовах пандемії Сovid-19, розширення можливості освоєння та використання кращих практик цифровізації ЄС та в Україні.
Тренінг охоплював такі напрямки роботи:
1. Європейський досвід використання цифрових технологій в економіці.
2. Особливості освоєння та використання кращих практик цифровізації в ЄС.
3. Кращі практики використання цифрових технологій в економіці України.
Висловлюємо щиру вдячність організаторам тренінгу за цікавий та змістовний захід.
XVIІІ Міжнародна науково-практична конференція «Управління соціально-економічним розвитком регіонів і держави»
Викладачі кафедри управління та адміністрування та здобувачі спеціальності «Менеджмент» МДПУ імені Б. Хмельницького взяли участь у XVIІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Управління соціально-економічним розвитком регіонів і держави», що відбувалася 18-19 квітня 2024 року.
Цей традиційний масштабний захід, проведений на базі економічного факультету Запорізького національного університету, об’єднав вчених і практиків не лише з різних регіонів України, а й з інших країн. Серед них Польща, Казахстан, Франція, Узбекистан. Напрями роботи конференції:
1. Теоретико-методологічні засади інноваційно-інвестиційного розвитку економіки
2. Основні напрями та сучасні тенденції соціально-економічного розвитку світового господарства
3. Сучасні проблеми обліку, аналізу і аудиту економічної діяльності в Україні
4. Актуальні проблеми фінансування соціально-економічної діяльності в XXI столітті
5. Моделювання інноваційних процесів в економічних системах
6. Економіка праці та маркетинг суб’єктів господарювання
7. Управління економічним розвитком регіонів і держави як складова фінансово-економічної безпеки України.
Відзначимо особливу актуальність обраних для вивчення й обговорення напрямків дослідження та висловлюємо вдячність організаторам конференції.
Міжнародна науково-практична конференція «Теорія і практика розбудови екосистеми соціальної сфери в умовах повоєнного відродження України»
17-18 квітня 2024 року на базі Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана проходила Міжнародна науково-практична конференція «Теорія і практика розбудови екосистеми соціальної сфери в умовах повоєнного відродження України», учасниками якої стали викладачі кафедри управління та адміністрування МДПУ імені Б. Хмельницького.
Метою конференції був науковий дискурс з питань визначення змісту, детермінант розвитку екосистеми соціальної сфери в умовах глобалізаційних викликів.
Серед основних питань, що стали предметом обговорення можна виділити такі:
1. Екосистема соціальної сфери: пошук нової парадигми розвитку;
2. Неекономічні детермінанти соціально-трудового розвитку – ХХІ;
3. Соціальний діалог і соціальне партнерство в контексті глобалізаційних викликів;
4. Соціальна якість та соціальна безпека;
5. Прогресивні практики менеджменту персоналу;
6. Менеджмент соціальної сфери: сучасні виклики та управлінські рішення;
7. Розвиток людського капіталу та міграційні процеси в сучасних умовах;
8. Сучасні тренди цифровізації соціальної сфери (цифрова екосистема соціальної сфери);
9. Інноваційні практики трансформації систем соціального захисту;
10. Перспективи розвитку сфер освіти, охорони здоров’я та креативних індустрій.
Висловлюємо вдячність організаторам конференції за цікавий і змістовний захід!
VIІ Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні тенденції розвитку фінансових та інноваційно-інвестиційних процесів в Україні»
1 березня 2024 року викладачки кафедри управління та адміністрування МДПУ імені Б.Хмельницького Наталя Захарова та Світлана Осипенко взяли участь у VIІ Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні тенденції розвитку фінансових та інноваційно-інвестиційних процесів в Україні», що проводилась на базі Вінницького національного технічного університету. Напрями роботи конференції:
- Фінансовий механізм соціально-економічного розвитку України.
- Інноваційні процеси та їх вплив на конкурентоспроможність.
- Сучасні проблеми інвестиційної діяльності в економіці України.
- Актуальні проблеми управління сучасним підприємством в поствоєнний період.
- Управління потенціалом підприємства.
- Цифрова економіка, фінтех та ІТ-інструменти як основа розвитку сучасної України.
Дякуємо організаторам і учасникам конференції за цікавий й змістовний захід та сподіваємось на подальшу плідну співпрацю!