Участь Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького в проєкті ромського жіночого фонду «ЧІРКІЛІ» з захисту прав і свобод представників національних меншин та корінних народів що залишилися на тимчасово окупованих територіях
У межах співпраці Офісу Омбудсмана України з Ромським жіночим фондом «Чіріклі» в рамках реалізації проєкту «Голос жінки та лідерство» за підтримки Українського Жіночого Фонду та Уряду Канади у місті Києві 27 лютого 2024 року відбулася третя конференція ромських жінок: «Захист прав ромських жінок під час війни в Україні». До роботи в конференції були запрошені представники центральних та місцевих органів виконавчої влади, ромських жіночих громадських організацій, міжнародних інституцій, які працюють у сфері рівності та недискримінації, а також і директор Центру соціологічних досліджень МДПУ імені Богдана Хмельницького Людмила Афанасьєва.
Під час роботи конференції були презентовані Заяви міжнародних партнерів щодо забезпечення прав Ромських жінок в Україні, розглянуті питання гендерної рівності та захисту прав людини для миру та безпеки, становище ромських жінок в Україні; ініціативи підтримки ромських жінок в Україні: програми та ініціативи впроваджені на місцевому рівні, доступ до середньої та вищої освіти (у контексті онлайн- та офлайн-навчання), гендерні аспекти змісту освіти під час війни та підвищення обізнаності, захист прав ромських дітей. Лариса Кобилянська (незалежна експертка) презентувала результати проєкту «Жіночий голос і лідерство» Обговорювались на конференції й перспективи розвитку ромських жіночих організацій та об’єднаного ромського жіночого руху України.
До презентованого на конференції друкованого видання Омбудсмана України Д. Лубінця “Національні меншини (спільноти) і корінні народи в окупації: боротьба за виживання”. Результати дослідження «Становище національних меншин (спільнот) і корінних народів під окупацією Російської Федерації» увійшли і результати наукового доробку багатовимірного комплексного соціологічного дослідження науковців МДПУ імені Богдана Хмельницького “Етнічні спільноти і спільність: запорука громадської активності та довіри” проведеного у квітні-грудні 2022 року в рамках реалізації проєкту Ради Європи «Посилення захисту національних меншин, у тому числі ромів, та мов меншин в Україні». Дякуємо Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини за почутий голос представників національних меншин та корінних народів що залишилися на тимчасово окупованих територіях Мелітопольщини.
Щира подяка за запрошення Президентці Міжнародної Благодійної Організації Ромський Жіночий Фонд “Чіріклі” Юлії Кондур та Координаторці проектів Ради Європи з протидії дискримінації, національних меншин, включаючи ромів Земфірі Кондур.