Впровадження та залучення культурного різноманіття на міжнародному рівні / Introducing and Engaging Diversity Globally Аналіз впливу проекту/Project Impact Analysis

Центр соціологічних досліджень Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького учасник проєкту Ради Європи «Інтеркультурні міста» «Впровадження та залучення культурного різноманіття на міжнародному рівні»

Центру соціологічних досліджень МДПУ ім. Б. Хмельницького випала честь попрацювати разом з Комунальною Установою «Агентство розвитку Мелітополя» над реалізацією проєкту Ради Європи ІСС «Впровадження та залучення культурного різноманіття на міжнародному рівні» (липень- листопад 2020 р.). Партнером Мелітополя у даному проєкті є австралійське інтеркультурне місто Балларат.

 

З самого початку міста-партнери будуть працювати над підвищенням рівня інтеркультурної компетентності, що включає проведення трьох інтерактивних вебінарів для майбутніх тренерів, які буде проводити міжнародний експерт з інтеркультурної політики Ксенія Хованова-Рубікондо. Це свого роду тренінг для тренерів. Підготовлені тренери будуть в свою чергу проводити навчання для цільових груп вже на місцях. Спільна робота Центру соціологічних досліджень  разом з Ксенією Ховановою-Рубікондо включатиме розробку інструментарію й індикаторів оцінки інтеркультурної компетентності; здійснення картування інтеркультурної компетентності; проведення оціночного та порівняльного аналізу результатів дослідження для оцінки впливу проєкту.

 

Основними результатами проєкту стануть  набір інструментів і методик для підвищення інтеркультурної  компетентності, включаючи навчальний модуль та керівництво для місцевих органів влади, а також підготовку тренерів, які представляють широке коло секторів суспільства, включаючи державних адміністраторів, засоби масової інформації і поліцію.

 

Результати проєкту  будуть використовуватися 140 інтеркультурнимимістами (більше ніж  30 країн світу), учасниками  Програми Ради Європи Інтеркультурні міста.

 

Бажаю успіхів в реалізації цього амбітного проекту. Адже його результати  забезпечать не тільки набуття й передачу нових знань і навичок з інтеркультурної компетентності, а й сприятимуть здобуттю обміну передовим досвідом міжнародної співпраці як між містами – партнерами, так й між Мелітопольським державним педагогічним університетом та університетом міста Балларат.

 

Ректор Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Б.Хмельницького, проф. Солоненко А.М.

 

7 серпня, напередодні Міжнародного дня корінних народів світу, у форматі офлайн та онлайн відбулося засідання круглого столу. Модератор заходу, Директорка науково-методичного центру із дослідження нематеріальної культурної спадщини Приазов’я  МДПУ ім.Б.Хмельницького Олена Арабаджи зазначила, що цей День був заснований задля того, аби світова спільнота пам’ятала про необхідність проявляти турботу і  солідарність з представниками корінного населення, якому досить часто на своїй прабатьківщині загрожує асиміляція, або ж вони піддаються різним формам дискримінації. Вона привітала всіх учасників діалогу, а це не тільки науковці нашого вишу, а й шановні гості – представники відділу культури Мелітопольської міської ради, Голова Асоціації національних меншин Запорізької області Науфаль Хамдані, представники міських національно-культурних товариств – караїмського товариства «Джамаат», Комітету сприяння поверненню кримських татар на історичну Батьківщину «Азат», Центру мексиканської культури «Естерія»,  Україно-Польського культурно-освітнього товариства «Полонія», єврейського товариства, представники національно-культурних громад міст Павлограду, Дніпра, Галича, Гамбургу (Німеччина) тощо.

Директорка Центру соціологічних досліджень МДПУ ім..Б.Хмельницького Людмила Афанасьєва зазначила, що наразі, в рамках реалізації Гранту Програми РЄ «Інтеркультурні міста» – «Впровадження та залучення культурного різноманіття на міжнародному рівні» – для роботи над розвитком інтеркультурної компетентності громади та при розробці інтеркультурної стратегії Мелітополя на 2021-2025 рр, особлива увага буде звернена на надання підтримки та конкретних дій в захисті прав, збереженні й популяризації культурної спадщини саме корінних народів. На засіданні круглого столу пролунала пропозиція щодо розробки навчального курсу для ЗОШ та вишів, де буде надано інформацію не тільки про історію та культуру, а й сучасний внесок етноспільнот в економіку та буття регіонів України.